12 Mart 2016 Cumartesi

Yazacaklarım Daha Bitmedi     Merhaba herkese. Yazmaya devam etmeye karar verdim. Karmaşık duygu ve düşünceleri daha açık bir hale getirmemi sağlamıştı yazmak. Benim için yararlı oluyor. Blogu ilk 2014 haziran ayında açmıştım, amacım geçmişimi yazarak tekrar gözden geçirmekti. Aslında bahsettiğim yakın bir geçmişti, ailevi olaylarım vardı ve nerede hata yaptığımı bulmaya çalışıyordum. Bunları yazıp bitirdikten sonra biraz ara verdim. Bir zaman sonra yazdıklarımın çok özel olduğunu fark ettim, özelden kastım hususi olması. Bundan, bir yazımda daha bahsetmiştim, çok kişiye özel bir hikaye olduğundan ama dayanamayıp kaldırdım hepsini. Sanırım bundan sonra da çok özel konulara girmeyeceğim artık. Yazıları sildim ama bilmiyorum gerçi google'ın ana bilgisayarlarında bir şeyler kalmıştır kesin. Balkondan dışarıyı seyrederken gördüğüm köpeğini gezdiren çocuk hakkındaki yazı güzeldi aslında, o kalsaymış keşke :)

 
Eski yazılarımın başına gelenler (temsili).

     Yazmadığım dönemde çok güzel kitaplar okudum, çok güzel de filmler izledim. Çok değerliler, bende çok fazla yere sahipler. Temel şeyleri hatırlamamı sağladılar. Belki yaş olarak büyümemden de ileri gelebilir, farklı bir şekilde bakmaya başladım hayata.

     Bu yazıyı yazmaya ihtiyaç duydum çünkü biraz kafayı toparlamak istedim. Bir giremedim ama son giriş yazısı bu. Çok da bir şey yok açıkçası eheh. Yazacağım işte bir şeyler. Kitaplar, filmler, hayatlar, insan ilişkiler, geçmişten güzel anılar... Düşe kalka:)

     Özetle blogta iyi şeylerden bahsetmeye çalışacağım, tabii gerçekliği göz ardı etmeden.


6 yorum:

 1. Kimse kalmadı ki buralarda -_-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yazmayı bırakanlar çok olmuş.
   Ama bunu da bir dönüşüm olarak görebiliriz bence(yine başladı demezsin umarım :D). Şöyle ki, bu da benim ikinci blogum. Beş sene önce bir blog açmıştım ve sonra blog içime pek sinmeyince kapatmıştım, iyiki de kapatmışım çünkü daha iyisine gittim. Bu illa yeni bir blog anlamında değil mesela farklı bir uğraş, tarz ya da bir ilgiyi benimseme şeklinde de olabilir. Yazmayı bırakanlar, daha kendi yollarında yürüyorlarmış gibi hissetmişlerse onlar için daha iyi.
   Aslında var olmaları yeter, yazmasınlar da:)
   Ama çok haklısın daha neşeli olsaydı keşke buralar.

   Sil
 2. Çok hoş bir tesadüf oldu, bloga uzun süredir girmiyordum, kimler ne yazdı acaba diye düsünürken senin de yazıp yazmadığını merak etmiştim ve yorumlarda yazmak konuşulmuş :) Eğer kendimde o enerjiyi görürsem ben de yazacağım yakın zamanda bişeyler .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni yazılarını okumayı merakla bekleyeceğim :)
   Bu arada izlemek istersen eğer, Whisper of the Heart diye bir film var. Orada da yazan bir kızın hikayesi anlatılıyor, çok güzel bir konusu var :) Geçtiğimiz yazda izlemiştim ben de.
   Güzel bir tesadüf olmasına sevindim, teşekkür ederim :)

   Sil
 3. birileri tıpkı benim gibi bloga dönmeye heves edip edip dönememiş bir türlü. umarım dönersin, yazmak iyidir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaç aydır hesaba bile girmemiştim, bugün ne zamandır ilk girişimdi. Neyse ki yorum yazmanın üstünden çok geçmeden girmişim :) Önümüzdeki aylarda bir şeyler çıkar umarım.

   Sil