27 Aralık 2015 Pazar

Yeni Yılınız İyi Olsun!Herkese mutlu yıllar dilerim. Önümüzdeki dönem daha garip olacak sanki.
Arkadaşlarımıza, sevdiklerimize sahip çıkalım, küs olsak bile. Affedin gitsin hehehe:)
Kalbimiz ile beynimiz daha çok ortak çalışsın. Hem hayatı olabildiğince hissedelim hem de hepimizin yararı için emek harcayalım, çalışalım, üretelim. Çünkü dünyada kötü şeyler oluyor.


"Bazıları kötülüğün büyük bir güçle kontrol altına alınabileceğine inanıyor. Ama benim bulmuş olduğum bu değil. Benim bulduğum insanların yaptığı her günkü sıradan küçük işlerin karanlığı uzak tuttuğudur. Mütevazı kibarlık ve sevgi hareketleri." 
Birbirimizi koruyalım, başka kimsemiz yok. Yani daha uzaylılar gelmedi. Gerçi o zaman da aynısını derim çünkü bu sefer aynı dünyayı değil aynı evreni paylaşıyor olurduk, birbirimizi kara deliklerden ve meteorlardan korurduk mesela:)

Star Wars'a bir kere daha gidesim geldi dur!

Şimdiden yazdım yeni yıl yazısını, sınavlar başlıyor da. Tek bir yazı içinde üç koca kurgusal evrenden bahsetmem garip oldu (Komşum Totoro, Yüzüklerin Efendisi, Yıldız Savaşları).

En iyisi:

21 Aralık 2015 Pazartesi

Never say never, Hacım!"Biliyorum, üzgünsün, bu yüzden sana iyi günler demeyeceğim.
Bunun yerine, sana şunu tavsiye ediyorum, sadece günün olsun. Hayatta ol, kendini iyi besle, rahat kıyafetler giy, ve kendinden henüz vazgeçme.
Her şey daha iyiye gidecek.
O zamana kadar, günün olsun."
      Çeviriyle ilgili bir şeyler söyleyeyim, ilk cümlede diyor ya "have a good day", onu tam olarak çevirirsek "iyi günün olsun" oluyor. Bu haliyle tekrar okursanız çeviriyi, daha anlamlı olacaktır.

     Bu yazıyı 9gag'ta (istemsizce dokuzgag diye okurum hep) gördüm. Son birkaç ayda bloga yazmak istediğim böyle bir konu vardı; işte pes etmeyin, başarırsınız, never say never tarzında. Bu aralar bunları söylemek çok revaçta, Justin Bieber da söylüyor bunları. Basit olsun, bizim olsun istedim. Resmin arka planı da benim blogun arkaplanı renginde, yazısı da benim bordo yazım gibi olunca çok da güzel oldu.

     Son olarak, yukarda yazıyor işte. Kendinize iyi bakın, yemeğinizi iyi yiyin, sağlığınıza dikkat edin. Annelerimiz hep söyler ya bunları her dışarı çıkışımızda, kendine dikkat et yavrum diye, biz pek önemsemeyiz sıradan gelir. "Kendine dikkat et" cümlesinin içinde öyle sihirler gizli ki! O kadar sevgi barındıran bir cümle ki.

     Bu sözleri asıl kendime öğüt olarak alıyorum, size de tavsiye ederim. Kimseye öğüt verecek halim yok ya!